Іван Старчук: біобібліографічний покажчик

Побачило світ ще одне видання нашого Заповідника. Цього разу наш співробітник Богдан Гринюка уклав біобіблографічний покажчик, присвячений Івану Даниловичу Старчуку (1894-1950), який вміщає біографію та список праць відомого українського археолога, етнографа, митця, мистецтвознавця, педагога та громадського діяча.

Андрій Филипчук, заступник директора з наукової роботи слушно зазначив, що для співробітників “Давнього Пліснеська”  постать Івана Старчука є визначною. І не тільки тому, що у перші повоєнні роки археолог проявив себе як талановитий дослідник унікального Пліснеського городища. Мало зазначити, що Іван Данилович вивчав Пліснеськ. Слід підкреслити – він заклав міцний фундамент, на якому базувалися усі наступні роботи на пам’ятці. У другій половині 40-х рр. ХХ ст. вчений сформував настільки серйозну джерельну базу, що її вага не вичерпалася й до сьогодні. А що вже казати про ідею створення Заповідника на Пліснеську, яка, наскільки нині відомо, вперше офіційно була озвучена ще у 1949 р. устами Івана Даниловича.

Ця публікація стала уже другим випуском  серії “Studia biobibliographia”. Основна його мета – це видання серії біобібліографічних покажчиків вчених, що у той чи інший час вивчали давній Пліснеськ. Ще два роки тому ми видали біобібліографічний покажчик Михайла Андрійовича Филипчука (1955–2016).

З повним текстом видання можна ознайомитися за посиланням

Будь ласка, поширте цю статтю: